Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Co jeść, aby nasze zęby zostały w jak najbardziej zadowalającej kondycji? Jakie składniki są dla nich najbardziej odpowiednie? O czym pamiętać?

Najnowsze

Jak utrzymać piękne i zdrowe zęby? Na pewno dzięki dobrej diecie. Tego rodzaju dieta powinna być bogata w wapń, tłuszcze i witaminy. Nie każdy wie, ale na przykład truskawki posiadają właściwości wybielające zęby, natomiast marchew czyści przestrzenie międzyzębowe. Jak widzimy normalne produkty mogą spowodować, że nasze zęby będą w lepszym albo gorszym stanie, dobrze więc stosować się do tych wartych uwagi porad. Na zdrowe zęby z pewnością najlepsze są przetwory mleczne, a to z tego powodu, iż posiadają w swoim składzie wapń.

sprzęt dentystyczny
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Jest niezbędnym materiałem budulcowym, jaki odpowiada za strukturę zębów. Spożywajmy więc dużą ilość jogurtów naturalnych, kefirów a także maślanek. Co więcej, za bardzo mała ilość wapnia będzie stanowić dość ważki problem, jaki objawia się dość częstymi złamaniami, kruchością oraz próchnicą zębów. Warto jeść również spore ilości żółtego sera. Zwiększa to pH płytki nazębnej, jednocześnie minimalizuje ryzyko rozwoju próchnicy oraz zapalenia dziąseł.

Powodem szybkiego oraz długotrwałego przyrostu pH płytki nazębnej, po zjedzeniu żółtego sera, są na pewno zawarte tam substancje, które dość znacząco stymulują tworzenie się śliny, która działa jak swego rodzaju bufor, który zabezpiecza przed spadkiem pH. Wapń jest bardziej korzystnie wchprotetyka - http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ -do organizmu za pomocą witaminy D. Najkorzystniejszym jego źródłem są tłuste ryby, jak łosoś i makrela. Witamina D ma najbardziej istotne znaczenie dla twardości zębów i kości, gdyż regulują w organizmie gospodarkę fosforanowo-wapniową, odpowiada również za zgodną mineralizację szkliwa zębów. Niezwykle pożyteczne są też brokuły, są naturalnym źródłem koenzymu Q10, który ma wpływ na procesy energetyczne w organizmie.Zwiększa on wytrzymałość, poprawia kondycję przyzębia oraz ochrania dziąsła przed drobnoustrojami jakie wywołują groźną chorobę, znaną jako paradontoza, na jaką według szacunków jest w stanie cierpieć nawet 70% osób w podeszłym wieku. Pamiętajmy więc o tych zasadach, co sprawia, że można być pewnym, iż nasze zęby będą w jak najlepszej kondycji. Nie będziemy musieli co chwila udawać się do specjalisty, typu dentysta żoliborz - przeskocz pod ten adres https://ratynscystomatologia.pl/ - ortodonta (jak Dental Corner), a to przecież najistotniejsze. Tego warto się trzymać.