Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Filologia - czy to kierunek z przyszłością, czy jest zapotrzebowanie na fach tłumacza?

Najnowsze

Każdy z nas z pewnością przypomina sobie, kiedy w czasie liceum musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w dorosłym życiu - co z dalszą nauką? Zakańczamy ją i idziemy do pracy? A może idziemy na studia uniwersyteckie? Jeżeli tak, to który fakultet wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej ofert znajdą dla siebie specjaliści kierunków technicznych, które podobają się tylko garstce osób. Jednak jest nadzieja także dla humanistów - fakultety filologiczne.

finanse
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli nauka języka obcego, nie przysparza ci dużych kłopotów, jest to kierunek znakomity dla ciebie. Gdyż nie tylko zyskasz bardzo praktyczną umiejętność - doskonałe posługiwanie się innym językiem niż polski - ale także będziesz miał dobry zawód. Zwłaszcza gdy skończysz specjalizację translatorską. Znajdziesz wtedy sporo ofert zatrudnienia, obejmujących tłumaczenia finansowe, księgowe, translacje dokumentów i wiele różnych: . W licznych sektorach będą niezbędne twoje zdolności, gdyż gospodarka coraz bardziej się rozwija, co wymaga współpracy z kręgami ludzi mówiącymi w innym języku. Możesz także skończyć specjalizację pedagogiczną, jeżeli pragniesz dzielić się swoją wiedzą z innymi. Jeżeli chodzi o sprecyzowanie filologii, mamy sporo alternatyw. Język angielski jest najczęściej używany w sektorze europejskiej gospodarki, lecz jest też najpopularniejszy, z tego powodu będziesz miał sporą konkurencję na rynku pracy. Możesz wybrać coś bardziej awangardowego, jak ukraiński, niemiecki a może także japoński? Na polskim rynku przez minione piętnaście lat otworzyło się sporo korporacji z lokatami z kraju kwitnącej wiśni, miałbyś szansę w którejś z nich znaleźć pracę, robić tłumaczenia finansowe z japońskiego na polski i odwrotnie.

tłumaczenia finansowe
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Co ambitniejsi studenci, podejmują się nauki dwóch kierunków, często pokrewnych - filologia angielska plus chińska, lub jakiekolwiek studia językowe połączone z ekonomią. To może nam niezwykle ułatwić późniejsze znalezienie pracy. Jeżeli jesteś miłośnikiem literatury, możesz poszukać zatrudnienia w wydawnictwie i sporządzać tłumaczenia ostatnich publikacji. Rynek pracy w Polsce jest niegościnnym miejscem dla młodych osób. Aby znaleźć dobrą pracę, z wysoką pensją i odpowiednim zapleczem medycznym, należy znać języki obce.

Sprawdź autorskie www (http://www.graulaw.eu/pl/dla-klienta/informacje/prawo-wlasnosci-intelektualnej-na-targach/)! Tam oczekuje na Ciebie nowa rewelacyjna dawka informacji na interesujący Cię wątek. Po więcej opisów kliknij w poniższy podany link.

Powstaje coraz to więcej firm z zagranicznym kapitałem, które doceniają pracowitość naszych rodaków, tworzą nowe miejsca pracy. Znając język obcy, możesz sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.