Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Jak prezentuje się współczesny Rzeszów? Co na pewno korzystnie w nim zobaczyć?

Najnowsze

Rzeszów to bardzo ładne oraz dynamiczne miasto, w jakim mieszka dużo młodych, przedsiębiorczych ludzi. W Rzeszowie spotkać można otwartość, gościnność i zamiłowanie do nowych pomysłów i przedsięwzięć
. Każde z tych działań kreuje miłą atmosferę, a jest ona bardzo ważna dla mieszkańców, ale również dla osób, które mają w planach osiedlić się w tym mieście.


Najważniejszym miejscem jest Rynek, który jest w kształcie nierównomiernego czworoboku o wymiarach około 100 - 110 m. na 50 - 70 m.. W Rynku co nie dziwi jest Ratusz, natomiast na środku studnia zbudowana w 17 wieku. W dzisiejszych czasach Rynek jednak odbiega trochę od pierwotnego wyglądu, bo zabudowane są tylko trzy pierzeje kamienicami jedno- i dwupiętrowymi z piętnastego i dziewiętnastego wieku, jaki przez lata ulegały przebudowom.

Niniejszy artykuł zawiera interesujące informacje na prezentowany wątek - jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę auto pomoc opole, która przedstawia zbliżone zagadnienia.

Znajdziemy tam hotele restauracje, puby i muzea. kontynuuj czytanie


hotel rzeszów galeria
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej okazałą budową na Rynku jest wspomniany wcześniej Ratusz, jaki znajduje się w narożu zachodniej oraz północnej pierzei. Wybudowany został prawdopodobnie w roku 1591 przez Mikołaja Spytka Ligęzę. Był kilkukrotnie przebudowywany, a obecny wygląd wywodzi z przełomu 19 i 20 wieku. W podziemiach ratusza odkryto fragmenty dawnych murów oraz sklepień oraz piwnice, jakie sięgają aż do ulicy Słowackiego.


Obecnie Rzeszów to prężnie rozwijające się miasto, są takie nowe inwestycje jak hotel Rzeszów galeria odkryj linki , gdzie widać to bardzo wyraźnie
. Nie zadziwia więc, że coraz większa ilość osób przyjeżdża do Rzeszowa załatwiać różne interesy, poznając to miasto albo osiedlając się już na zawsze. Rzeszów jest naprawdę tego wart. Nie jest to miasto jak Warszawa, lecz przecież nie o to chodzi, ma swoją siłę oraz wartość, którą za każdym razem udowadnia.