Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Jak się projektuje wydajnie funkcjonujące i przede wszystkim dobrze zabezpieczone centrum serwerowe.

Najnowsze

Bezpieczeństwo informatycznej infrastruktury odgrywa w naszym dynamicznym świecie coraz większe znaczenie. Od sprzętu komputerowego zależy coraz więcej, na nich gromadzi się istotne firmowe i prywatne dane, na nich również działają programy, które służą do pracy oraz rozrywki. Dla wielu firm nawet kilkugodzinny przestój w dostępie na przykład do pakietu może przynieść straty szacowane nawet na setki tysięcy złotych, trudno się więc dziwić, że odpowiednie zabezpieczenia mają coraz większy priorytet.

Komputery
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Doskonale to zresztą widać po cenach serwerów, jak droga będzie jakość i poziom bezpieczeństwa - maszyna przecinarka do glazury na mokro składająca się z podzespołów najlepszych jakościowo, z dyskowymi macierzami i powielonymi najistotniejszymi układami kosztuje niekiedy więcej niż przeciętne auto. Coraz większą popularnością cieszą się także rozwiązania w chmurze, w takim przypadku nie trzeba kupować swojej maszyny, lecz korzysta się z zasobów firmy, która zajmuje się dostarczeniem usługi, tym sposobem nie trzeba inwestować w kosztowny i wymagający porządnej obsługi sprzęt, a można się skupić na prowadzeniu biznesu.

Bardzo duże znaczenie w dzisiejszym świecie informatycznym mają również data center, które się zajmują obsługą internetu. Miliony stron muszą gdzieś funkcjonować, a część z nich potrzebuje naprawdę wydajnego sprzętu, więc do pracy zaprzęga się wtedy nawet do kilkuset komputerów jednocześnie (warto się dowiedzieć na Typowe data center umieszczone jest w dobrze strzeżonym budynku, ma szereg zabezpieczeń na wypadek zalania czy pożaru, a sprzęt w nim ma bardzo dobre parametry.komputery
Author: Toronto Mini Maker Faire
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle istotnym aspektem funkcjonowania takiego komputerowego klastra jest wydajność, bo jednocześnie może działać sporo komputerów. Do jej optymalizacji często się używa specjalistyczne oprogramowanie, pomagające zarządzać rozdziałem obciążenia na danych komputerach. Zainstalowany loadbalancer w inteligentny sposób potrafi znaleźć serwer z najmniejszym obciążeniem i do niego skierować nowe zadania, dzięki czemu unika się przeciążania jednych urządzeń i niepotrzebnych przestojów innych.