Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Jakie urządzenia są niezbędne w uprawianiu pola?

Najnowsze

Jeżeli jesteś rolnikiem, wówczas kategorycznie świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak bardzo istotna jest kwestia posiadania właściwej jakości urządzeń. Jeżeli codziennie musisz pracować w polu, wtedy niewątpliwie powinieneś móc polegać na swoich narzędziach – jeżeli tak się nie stanie, wówczas może okazać się, że z Twojej ciężkiej pracy nici.
traktor jadący po polu z pługiem
Author: flickr.com
Source: flickr.com
W rolnictwie czasami bywa tak, że pewne zbiory trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie wiele jest uzależnione między innymi od pogody. Jeśli nie możesz wykonać jakichś prac, bo dla przykładu jedna z Twoich maszyn odmówiła współpracy, wówczas kategorycznie powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na nową. Kiedy masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby użyczy Ci swoich urządzeń, nie jesteś jeszcze w takiej złej sytuacji – jeżeli jednak chcesz zupełnie panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wtedy bez wątpliwości powinieneś zastanowić się nad kupnem nowych urządzeń albo przynajmniej właściwych części do nich. Jedną z części, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są kategorycznie lemiesze . Jeżeli jesteś rolnikiem, wówczas na pewno dobrze wiesz, czym jest lemiesz – jeśli jednak nie, ochoczo pospieszymy Ci z pomocą. Lemiesz jest elementem pługu rolniczego – a więc maszyny, które używa się bardzo często.
pług
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Jeśli lemiesz uderzy o kamień lub inną przeszkodę, wówczas istnieje spore ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego. Zważywszy na fakt, że w ziemi zwykle znajdują się kamienie albo inne trudności, lemiesze niewątpliwie są jednymi z najczęściej psujących się maszyn rolniczych. Jeśli lemiesz trafi na przeszkodę, wtedy istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przytwierdzają lemiesz do pługa (--> więcej na Na szczęście śruby do lemieszy nie są w ogóle drogie, dlatego zdecydowanie warto zawsze mieć kilka w zapasie. Kiedy będziesz miał przy sobie śruby calowe do lemiesza, wtedy zdecydowanie bardzo szybko będziesz w stanie naprawić swój pług. To wielce istotne, a sam montaż śrub w lemieszu jest bardzo prosty, dlatego stanowczo zawsze warto mieć kilka dodatkowych śrub w zapasie.