Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Kłopoty z dywanem? Nie wiesz, czy usuniesz zabrudzenia? Nie stresuj się, są właściwe sposoby, poznaj je

Najnowsze

Masz do wyprania dywan, myślisz, że to trudność? Wcale tak nie jest. Jeszcze nie wierzysz, gdy spoglądasz na zabrudzenie? No przecież należy dobrać skuteczny sposób oraz sprzęt, a praca, a właściwie wynik będzie faktycznie zadowalający. Jakie są sposoby czyszczenia dywanów? Jest kilka metod, najbardziej powszechne i efektywne to metoda ekstrakcyjna, metoda czyszczenia poprzez zastosowanie „prespray” oraz metoda czyszczenia poprzez „szamponowanie”.

Metoda ekstrakcyjna jest to bardzo znana domowa metoda. Jest wybierana przede wszystkim dlatego, że trzeba wykorzystać tylko jeden rodzaj urządzenia, odkurzacza piorącego, czyli ekstraktora. To naprawdę efektywna, szybka i mało skomplikowana metoda.

Jeżeli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, gdyż masz możliwość zgłębić pozostałe informacje tutaj (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) - wejdź na ten odnośnik i poczytaj więcej.

Dzięki niej jesteśmy w stanie szybko odświeżyć wykładzinę nawet w warunkach domowych. Pranie taką metodą polega na wstępnym usunięciu brudu, to oznacza, zanieczyszczeń nierozpuszczalnych, jak guma do żucia, piasek. Piasek najłatwiej usunąć za pomocą odkurzacza, natomiast gumę do żucia korzystniej usunąć za pomocą odplamiacza. Następnie za pomocą ekstraktora niszczymy pozostałe zanieczyszczenia.


Stosowanie „perspray” wymaga większą ilość czasu niż metoda ekstrakcyjna, jednakowoż jest dokładniejsze, co znaczy, iż zapewnia korzystniejsze rezultaty. Powinniśmy opryskać wykładzinę roztworem roboczym, jaki przyrządzamy ze środka „prespray”. „Oprysk” trzeba wykonać przy pomocy opryskiwacza, a później wykładzinę trzeba wyszorować, na przykład przy pomocy maszyny posiadającej szczotki walcowe. W dalszej kolejności „wypłukujemy” i odsysamy z wykładziny pozostałości przy pomocy urządzenia ekstrakcyjnego.I ostatnia metoda poprzez „szamponowanie” różni się dość znacząco od poprzednich sposobów – sprzętem, a także środkami chemicznymi. To metoda nie za bardzo wygodna, gdyż jesteśmy zmuszeni skorzystać z maszyny szorującej jednotarczowej. Jest trudna w prowadzeniu. Trzeba nią szorować wykładzinę przy pomocy „jednotarczówki”, która jest wyposażoną we odpowiednią szczotkę do wykładzin dywanowych. Takie maszyny posiadają zbiornik na roztwór roboczy, do jakiego trzeba wlać roztwór sporządzony z właściwego środka do szamponowania, kolejno rozprowadzamy go maszyną jednocześnie szorując. Co myślisz o takich metodach? Zdecydujesz się na jakiś z nich? A może lepiej zamówić profesjonalną firmę wpisując w wyszukiwarkę internetową wyrażenie w stylu usługa prania dywanów. Wtedy masz pewność, że firma, która się w tym specjalizuje wykona tę usługę najlepiej. Korzystnie o tym wiedzieć, żeby mieć najwyższy poziom jakości.