Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Krótka charakterystyka najczęściej wykorzystywanych urządzeń do przygotowania palet przed transportem.

Najnowsze

Jednym z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczania towarów przed wysyłką są palety. Aktualnie stały one standardem w transporcie niewielkich gabarytowo ładunków, a ich plusy docenił praktycznie cały świat. Palety mają kilka istotnych zalet, dzięki czemu cieszą się taką popularnością.
Po pierwsze mają zestandaryzowane wymiary, a do tego właśnie dostosowany jest współczesny transport.
palety owiniete folią
Author: barockschloss
Source: http://www.flickr.com
Oprócz tego dają spore możliwości na operowanie nimi podczas załadunku i rozładunku. Do ich transportowania zastosować można różne rodzaje widłowych wózków, zarówno mechaniczne jak i ręczne. Palety będą pozwalać na to, żeby układać na nich produkty o większej wysokości, lecz niezbędne wtedy będzie ich odpowiednie zabezpieczenie, żeby nie pospadały. Z tego też powodu w wielu firmach używane są także różnego rodzaju urządzenia do pakowania, dzięki którym można bardzo dokładnie przygotować wysyłaną paletę, sprawdź: dodatkowe źródło. Takie maszyny oferowane są w wielu różnych wersjach, zależnie od tego, jak duża jest firma i jakich możliwości pakowania będą jej potrzebne.

Najczęściej spotykanymi urządzeniami służącymi do ochrony palet są różnego rodzaju owijarki. Korzystają one z szerokich pasków folii, którą dokładnie owija się cały ładunek na palecie, dzięki czemu jest on bardzo stabilny. Zależnie od modelu owijarka (niezbędna owijarka) pracować może w paru różnych konfiguracjach, a od rodzaju wybranej techniki będzie zależała wydajność tego typu maszyny. Najmniej palet na godzinę obsługują owijarki z paletą obrotową, ich liczba kształtuje się na poziomie trzydziestu.
Jednak ze względu na niskie koszty użytkowania i zakupu są one najpopularniejszą aktualnie odmianą tych urządzeń, wykorzystywaną w wielu różnych firmach. Znacznie większa wydajność i szybkość będzie się wiązać ze znacznie większymi kosztami, i tak właśnie przedstawia się sytuacja przy kolejnych typach owijarek. Te największe obsługują więcej niż 100 palet w ciągu godziny, a jeżeli posiadają jeszcze możliwość samodzielnej pracy przy minimalnej interwencji operatora, to są rzeczywiście bardzo skuteczne.