Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Na jakiej zasadzie działa żuraw wieżowy? W jaki sposób ta wielka konstrukcja działa?

Najnowsze

Dźwigi wykorzystywane już były przez starożytnych ludzi. Wykorzystywali w tym celu kilka bloczków, dopasowywali do nich ramię, które definiujemy jako wysięgnik. Choć było to dość dawno temu, to prawa fizyki się nie zmieniły.


wanna narożna
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/wanna_narozna_family_marki_kolo.jpg


Żurawie wieżowe są stworzone do budowania wysokich budynków, a nawet drapaczy chmur, zaliczyć można je do największych maszyn(zobacz części do maszyn volvo) roboczych. żurawie budowlane są w stanie być stacjonarne lub przejezdne. Jeśli tak, to zlokalizowane są w takiej sytuacji na podwoziu szynowym lub gąsienicowym (dowiedz się wiecej na temat żurawi wieżowych). Żurawie można złożyć z części, gdzie początkowo mały żuraw samochodowy stawia ramę ze stali, na niej natomiast pierwszy moduł wieży.
Takiego typu podstawa obciążana jest balastem. Na wierzchu konstrukcji umieszczamy kabinę operatora, wysięgnik (co znaczy ramię) oraz przeciwwagę. Na tym etapie jednakowoż żuraw jest jeszcze za bardzo niski, więc bez przerwy musimy go podwyższać. Wykorzystuje się do tego zadania urządzenie wznoszące, dość szeroką kratownicę z trzema ściankami oraz czwartą, jaka jest ruchoma. Niezbędne są także siłowniki hydrauliczne. Tego typu urządzenie przesuwa się w górę oraz dół wieży, tak więc żuraw jest w stanie podwyższać sam siebie. Siłowniki hydrauliczne wznoszą górną część żurawia wraz z kabiną.


Dzięki temu na wierzchu wieży tworzy się luka, wkłada się w nią nowy moduł stalowy (dowiedz się więcej o żurawi wynajmie). Kolejno dodawane elementy skręca się śrubami z poprzednimi, cały natomiast proces powtarzany jest do momentu, aż wieża żurawia nie będzie miała zaplanowanej wysokości.


Tak to istotnie się prezentuje, a żurawie są naprawdę niezbędne do dużej ilości zadań, zwłaszcza w dużych miastach jak Wrocław, dlatego też jak żurawie wynajem jest dosyć popularny.