Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne prepregi, jak również świetny jakościowo klej żywiczny, czyli rzecz o dzisiejszych zastosowaniach żywicy na dwu wybranych przykładach

Najnowsze

Żywica to substancja świetnie znana naszym antenatom, którzy potrafili ją w niezwykle twórczy sposób wykorzystać, na przykład produkując drogocenną biżuterię z bursztynu. Obecnie słowo żywica ma w encyklopediach o dużo bardziej złożoną definicję, aniżeli 200 lat temu, bowiem współcześnie wytwarza się ją w sztuczny sposób.
mężczyzna rozrabia klej
Author: Selena SA
Kleje żywiczne mają niemało zastosowań. Żywica nierzadko wchodzi w skład środków do przyklejania elementów podłóg z drewna, np. klepek parkietu. Tego typu produkty wybierają więc ci, którzy wyposażają dopiero co wzniesiony dom czy np. remontują lokum w starej kamienicy. Jednak kleje żywiczne są też wykorzystywane do łączenia plastiku czy kamienia - żywiczne kleje. Z tego powodu będąc w markecie budowlanym należy dokładnie czytać etykiety, aby wybrać najodpowiedniejszy produkt.
W branży samochodowej, a szczególnie w lotnictwie wymagane są bardzo trwałe surowce, które są w stanie wytrzymać działanie potężnych sił. Jednocześnie konstruktorom czasem zależy również na tym, by taki prefabrykat był dość plastyczny. Tak wygórowane oczekiwania klientów mogą spełnić jedynie produkty najwyższej jakości, a wśród nich z pewnością znajdują się dobrej jakości prepregi. Chociaż na zdjęciach mogą one wyglądać np. jak zwyczajne płótno, to jednakże stają się elementami składowymi aut i samolotów. Warto koniecznie podkreślić, że prepregi także zawierają w swym składzie żywicę, która w istotny sposób wpływa na cechy tego produktu.
Odkrycie sztucznej żywicy miało dla światowego przemysłu istotne znaczenie. Zbieranie żywicy drzewnej to żmudne zajęcie, więc ten fakt zapewne wpłynąłby na cenę określonych produktów. Tymczasem, jak pokazaliśmy, zapotrzebowanie na tego typu substancje jest dzisiaj dość duże.