Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

O czym pamiętać jak wybieramy nagrobek? Jakie kwestie są najbardziej istotne? Co jest najbardziej kluczowe?

Najnowsze

W życiu każdego człowieka pojawia się śmierć, jak umiera znana i kochana nam osoba. To jeden z najtrudniejszych momentów w życiu, lecz pomimo to powinniśmy sobie z nim dać radę, ażeby najlepiej zaplanować pogrzeb. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie nagrobka. W jaki sposób wybrać, by był najbardziej dopasowany?


nagłówek granitowy
Author: Ogiyoshisan
Source: http://www.flickr.com
Nagrobki różnią się pod względem wielkości, istnieją tak więc pojedyncze nagrobki, nagrobki podwójne, dla dzieci czy coraz bardziej popularne urnowe. Początkowo należy zdefiniować, jaki typ nagrobków nas interesuje, ponieważ jak już będzie to sprecyzowane łatwiej nam będzie myśleć o pozostałych kwestiach. Następną istotną rzeczą jest poinformowanie zakładu kamieniarskiego o tym, czy nagrobek będzie zamontowany na ziemi albo również w miejscu pochówku jest wybetonowany grobowiec. Dowiedz się więcej o nagrobkach podwójnych.


Jeśli mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem musimy poznać dokładne wymiary grobowca, bo będzie to podstawą do obliczenia ilości materiału niezbędnego do jego obudowy. Oprócz wielkości, nagrobki mogą różnić się również materiałem, z jakiego są zrobione. Są więc oferty jak lastriko, kamienie sztuczne, są nagrobki granitowe, są tak zwane konglomeraty, na przykład aglomarmur. Poza najbardziej znanym - nagrobkiem granitowym, istnieją również marmury, piaskowce oraz wapienie. Różnice w zakresie takich materiałów są bardzo duże, co sprawia, iż jest do wyboru znacząca rozpiętość w cenach proponowanych nagrobków - tutaj znajdziesz więcej informacji.


Rozpiętość tego typu może nawet mieć od kilkuset złotych za najprostszy nagrobek do nawet kilkunastu tysięcy zł. za stylowe nagrobki z najdroższych odmian naturalnych kamieni. Następną kwestią, która wpływa na cenę nagrobka jest kształt oraz zaawansowanie projektu. Zakłady kamieniarskie mają zazwyczaj swoje katalogi z wzorami przygotowanych produktów. Można również zamawiać nagrobki według indywidualnego projektu, ale pamiętajmy jednocześnie, iż regularne, proste kształty są bardziej łatwe do wykonania, a jednocześnie mniej czasochłonne, więc ich koszt będzie mniejszy. Warto o tym pamiętać, jak będziemy musieli wybrać nagrobek.