Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Staraj się o zwrot pieniędzy za opóźnienie lotu lub uszkodzenie bagażu

Najnowsze

Podróżując po świecie niekiedy zdarza nam się latać samolotem. Jest to jedna z bezpieczniejszych form przemieszczania się, ale często przynosi ze sobą niewielki niedogodności - może to być opóźniony lot tudzież uszkodzenie bagażu.

bagaże
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli zdarzy się, że nasz bagaż ulegnie uszkodzeniu lub będzie zgubiony, od razu powinniśmy zgłosić to odpowiedzialnym za lot jednostkom. W sytuacji zniszczenia walizek niezbędnym warunkiem jest uzupełnienie specjalnego formularza. Jeśli walizka ulegnie zniszczeniu, linie lotnicze z reguły proszą o dołączenie rachunku z nowej walizki oraz zwracają nam ten koszt. Ciężej będzie, kiedy ulegną zniszczeniu rzeczy znajdujące się w walizce, w takim przypadku zwrot kosztów może odbywać się poprzez okazanie rachunków z kupionych przedmiotów. Jeżeli ich nie posiadamy, linie lotnicze oszacują wartość przez wagę bagażu. Wskazane jest więc nie zabierać ze sobą cennych rzeczy, które szybko mogą ulegać uszkodzeniu.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link bilety lotnicze a poznasz o wiele większą ilość danych, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Gdy spotka nas odszkodowanie za odwołany lot także nam się należy.

Spóźniony tudzież odwołany lot niesie ze sobą dużo zmarnowanego czasu na terenie lotniska, w niedogodnych warunkach. Gdy lot jest spóźniony przewoźnik powinien zapewnić oczekującym pasażerom posiłki a także napoje na okres oczekiwania, a jeśli trwa to parę godzin również nocleg. Jeżeli w miejscu docelowym pojawimy się więcej niż trzy godziny po planowanym przyjeździe można starać się o odszkodowanie u przewoźnika. W sytuacji kiedy został odwołany lot odszkodowanie może zostać nam wypłacone lub przewoźnik może zorganizować nam przejazd w innym terminie.Lotnisko
Author: Nelson L.
Source: http://www.flickr.com
Zwrot kosztów możemy otrzymać także, gdy zaoferowane zastępcze połączenie wyjątkowo różni się od planowanego, przykładowo pod względem przesiadek czy też czasu podróży. Lotniska próbują jak najlepiej zatroszczyć się o pasażerów, którzy muszą oczekiwać na opóźniony bądź zastępczy lot.

Jeśli spotka nas sytuacja, w której zostaliśmy zmuszeni, by oczekiwać na lot, dobrze jest starać się o zwrot kosztów od przewoźnika. Istotne jest jednak, by posiadać konkretne uzasadnienie i przedstawić je możliwie jak najszybciej przewoźnikowi, tak aby można było je pozytywnie rozpatrzyć oraz zwrócić nam koszty.