Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Tworzenie własnej firmy w paru szybkich punktach

Najnowsze

Ówczesny rynek pracy nie jest dla świeżo upieczonych absolwentów studiów zbyt sprzyjający. Większa część znajduje zatrudnienie w ogromnych, międzynarodowych firmach. Wielu świeżym absolwentom studiów, z uwagi na ogromne szanse rozwoju osobistego, pasuje tego typu rozwiązanie. Jednakże, jest wielki procent młodych, którzy marzą o zawodowej niezależności. Wówczas, najbardziej logicznym rozwiązaniem jest rozpoczęcie swojej własnej działalności gospodarczej. Wbrew opiniom, zakładanie firmy nie jest w rzeczywistości tak problematyczne, jak może się wydawać. Potrzebne do tego procesu informacje należy jednak uporządkować.

pomysł na firmę
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejszy punkt, bez którego zakładanie firmy jest niewykonalne, stanowi pomysł na samodzielną działalność, opisany w fachowym biznesplanie - ile trwa zakładanie firmy. Po napisaniu biznesplanu, powinniśmy poddać go werdyktowi znawców oraz zweryfikować nasze koncepcje. Istotne również, by zastanowić się nad formą prawną własnego przedsięwzięcia. To, a także konkretne pieniądze, pozwolą nam rozpocząć proces rejestracji działalności gospodarczej poprzez wypełnienie kwestionariusza CEIDG-1. Można zrobić to on-line lub iść do właściwego urzędu gminy. Kolejnym krokiem, który umożliwi nam zakładanie firmy jest otworzenie specjalnego rachunku bankowego. Finalną istotną sprawą jest wizyta w urzędzie skarbowym. Potrzebujemy bowiem zdobyć numer NIP, wybrać formę opodatkowania, jak również dokonać rejestracji przedsięwzięcia jako podatnika VAT. Dwie wspomniane na początku kwestie rozwiążemy przy pomocy formularza CEIDG-1, który zawiera prośbę o przyznanie NIP oraz oświadczenie o wyborze formy opodatkowania. Z kolei, by można było zarejestrować firmę jako podatnika VAT, musimy wypisać wnioski VAT-R i VAT-5.zakładanie firmy
Author: none
Source: ceidg
Zakładanie firmy nie musi być uciążliwym, problematycznym i długim procesem. Można przeprowadzić go bowiem całkiem sprawnie, nie zapominając o wyżej wspomnianych kwestiach - ta strona. Nie zapomnij, że samodzielna działalność to nie tylko dużo większa odpowiedzialność, ale też przede wszystkim uniezależnienie oraz zupełna autonomiczność w podejmowaniu decyzji o własnym kierunku rozwoju osobistego.Po to więc uzyskać taką możliwość, bez wątpienia wartozaryzykować i postawić wszystko na własną firmę.