Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób należycie zareagować gdy jestem obserwatorem wypadku i życie ofiary jest zagrożone

Najnowsze

Niefortunnie zdarza się, że jesteśmy obserwatorami niebezpiecznego wypadku w czasie, którego ktoś odnosi rany. Brak reakcji z naszej strony jest nie tylko nieetyczny ale także na bakier z prawem. Tak więc każdy człowiek ma obowiązek posiadać właściwą wiedzę na temat tego jak należy pomóc w takiej sytuacji. Pierwszym i najistotniejszym stadium aby pierwsza pomoc przedmedyczna przebiegła prawidłowo jest dowiedzenie się czy nic nam nie grozi. Przy katastrofa komunikacyjnych niebezpieczne może być spotkanie ognia i benzyny, zerwana trakcja wysokiego napięcia, a także ruch samochodowy.

wypadek
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego czy jest sposobność dostania się w pobliże potrzebującego czy jej nie ma należy natychmiast wezwać pomoc.

To warte zapoznania się (https://tectumgroup.pl/remont-dachow/) artykuły, dlatego nie wahaj się i przeczytaj je - to pokrewna problematyka, która jest na pewno warta uwagi.

W obecnych czasach praktycznie każdy nosi przy sobie telefon komórkowy, w przypadku kiedy nie ma karty sim wewnątrz można wybrać numer alarmowy 112 – zaznaczam, że należy wtedy spokojnie udzielić wszystkich potrzebnych informacji pracownikowi dyspozytorni. Być może na tym etapie, dyspozytor wyda konkretne nakazy, bezwzględne stosowanie się do nich może uratować życie.Kolejną czynnością podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest zbadanie stanu ofiary, ważne jest wtedy wszystko od naszego subiektywnego wrażenia do tego co mówi ofiara wypadku. Jeżeli osoba jest przytomna należy zapytać o wszelkie dolegliwości. Następnym istotnym etapem aby pierwsza pomoc przedmedyczna była udzielona poprawnie jest zdobycie informacji o zażywanych przez poszkodowanego lekach, środkach odurzających, uczuleniach, chorobach oraz czy pamięta zdarzenie (dowiedz się więcej na CzarMed). Każda z tych informacji ma bardzo ważne znaczenie dla pracowników pogotowia ratunkowego. Istotnym etapem udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest opatrzenie ran.

Trzeba pamiętać o tym aby nałożyć rękawiczki – bez nich niebezpiecznym jest dotykanie ofiary. Następnie w miejscach ran należy przyłożyć jałowe opatrunki. W razie poparzeń zabezpieczyć ranę w taki sposób aby nie było nastawione na żadne czynniki drażniące jednak nie wolno dotykać, opatrywać ani używać żadnych środków. Lekarze wskazują także, że jest zakazane usuwanie ciał obcych z organizmu poszkodowanego. W przypadku złamań, o ile to wykonalne, trzeba przywiązać ze sobą dwa sąsiednie stawy (np. związać ze sobą dwie nogi w kolanach). Jeżeli ofiara nie wykazuje oznak życia przechodzimy do masażu serca oraz co ważne nie jest wskazane zastosowanie sztucznego oddychania. Masaż serca wykonywać do momentu przyjazdu karetki. Pierwsza pomoc przedmedyczna niejednokrotnie ocaliła komuś życie.