Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zrobić projekt kuchni, aby była wygodna, funkcjonalna i praktyczna

Najnowsze

Podczas projektowania swojej kuchni należy zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych spraw. Jedną z ważniejszych, choć przez wiele osób nieco pomijanych, jest wybranie kuchennego blatu. Taki blat spełnia bardzo ważną rolę, bo w końcu właśnie na nim trzyma się wszystkie urządzenia i sprzęty kuchenne, a także przyrządza posiłki.


kliknij i zobacz więcej
Author: Philipp Rudloff
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu w pierwszej kolejności powinien on być trwały oraz solidny, ale nie da się także zapomnieć o tym, że ma ładnie wyglądać. Blat jest uzupełnieniem szafek i raczej powinien być dobrze do nich dopasowany. Jaki ma mieć kolor, czy będzie kontrastował z kolorystyką mebli, czy jednak zostanie dobrany barwą - to już zależy od indywidualnych upodobań osoby projektującej
Kuchnia, zlewozmywak Salsa z ociekaczem
Author: DEANTE
Source: DEANTE
zestaw.

Bez obawy - zobacz link (http://pro-trans.wroclaw.pl/), który prowadzi do zbliżonej witryny. Odnajdziesz na niej dające do myślenia wpisy w kontekście do omawianego tu zagadnienia.

Wybór blatów jest tak duży, że bez żadnego problemu uda mu się znaleźć najlepszy dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, żeby blat, który się zamówi był wykonany z odpowiednich materiałów, a także został należycie złączony. Ma to zwłaszcza znaczenie w miejscach, gdzie może się pojawić woda, to znaczy przykładowo przy zlewozmywakach.

Najczęściej spotykane blaty do kuchni wykonane są z grubszej wiórowej płyty pokrytej laminatem. Ich ogromną zaletą jest niezbyt wysoka cena, a także spora ilość dostępnych wzorów i kolorów. Laminowane blaty są odporne na działanie wyższej temperatury, mogą wytrzymać do około dwustu stopni, więc bez większej obawy można na nich postawić garnek z gorącą wodą.

Prosto będzie się je również czyścić, natomiast ich zasadniczą wagą jest to, że przy nieodpowiednim zabezpieczeniu będą chłonęły wodę. Dlatego też w miejscach takich jak łączenia czy otwór zlewozmywaka koniecznie należy je właściwie zabezpieczyć. Można użyć do tego silikonu, który świetnie chroni przed wodą, lub nakleić odpowiednią okleinę, która pełni taką samą rolę. Bardzo często można również spotkać inne odmiany blatów, popularność zdobywają blaty z kamienia naturalnego, z drewna czy kompozytu. Jeśli tylko będą one pasować do ogólnej koncepcji kuchni, to nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby je wykorzystać.