Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

W wypadku problemów z wierzycielami przeczytaj koniecznie poradnik dłużnika

Najnowsze

Większość z nas w każdym miesiącu dokonuje opłaty w ramach czynszu za lokum, rachunku za prąd lub opłaty za abonament za telewizję kablową lub dostęp do Internetu.

Zwykle wydarza się, że do tych rachunków możemy przyłączyć jakiś kredyt lub też pożyczkę. Nie zawsze musi to być przykładowo kredyt hipoteczny, ale może być to również po prostu kupno na przykład sprzętu agd na raty.W natłoku pracy i przy wielu różnych obowiązkach może zdarzyć się w ten sposób, że jakiś rachunek nie został w właściwym czasie zapłacony, z jakiegoś powodu nie zrobiliśmy przelewu z tytułu opłat comiesięcznego czynszu lub zapomnieliśmy zapłacić za coś innego. Zazwyczaj w tego rodzaju sytuacjach nic się nie wydarza i spokojnie mamy możliwość zapłacić w chwili, kiedy sobie o tym przypomnimy (więcej dowiesz się na tej stronie). Niestety podobnie często zdarza się tak, iż jeśli już zapomnieliśmy o tym danym regularnym rachunku, to już chyba do niego nie wrócimy. Nierzadkim działaniem w takich sytuacjach jest to, że przedsiębiorstwa wysyłają do nas zawiadomienia, iż nie odnotowano danej wpłaty albo że rata za telewizor jeszcze nie została uiszczona.

pieniądze
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Z czymś tego rodzaju możemy spotkać się często, albowiem niejednokrotnie jest tak, że to jedna osoba w gospodarstwie domowym odpowiada za różnego rodzaju stałe płatności. Niefajnie będzie, jeżeli z premedytacją nie opłacamy danych rachunków oraz zalegamy za kilka m-cy z opłatami z tytułu rat kredytu za mieszkanie. Momenty, w których zalegamy z wpłatami rat w banku są dość trudne, albowiem mamy możliwość przełożyć spłatę raty, wydłużyć okres spłaty, ale rzeczywiście banki nie lubią, jeśli często zalegamy z opłatami i nic z tym nie robimy.

W takiej sytuacji bardzo szybko pojawia się informacja, iż względem nas zarządzono windykowanie długu i otrzymujemy wezwanie do spłaty. Wielu osobom zwykle taki zwrot kojarzy się z tym, że lada chwila w naszym mieszkaniu pojawi się komornik , który wszystko nam zabierze. Aby uniknąć wielu niejasności albo niepewności, w takich chwilach najlepiej jest zobaczyć, co na ten temat mówi poradnik (zobacz poradnik pracownika wypowiedzenie) dłużnika . Tego typu biuletyn informacyjny pozwoli nam szybko zorientować się w zdarzeniu i dzięki temu dowiemy się, co teraz musimy zrobić i jakim sposobem możemy dojść do porozumień z wierzycielem.