Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Walczmy z depresją, która może dosięgnąć każdego.

Najnowsze

Można powiedzieć, że depresja, to najczęściej występująca przypadłość w obecnym czasie. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wielu ludzi ma objawy depresji, z jakimi bardzo często nic nie robią, zakładając, że objawy te są standardową reakcją na życie i to, jak ma ono przebiegać. Problem polega na tym, że faktycznie – w szczególności laikom – trudno rozpoznać w pierwszej kolejności wszystkie objawy, a następnie na nie właściwie zareagować.

Niezbędna jest wcześniej czy później wizyta u eksperta.
Depresja jak rozpoznać objawy
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Kiedy się do niego udać? Pierwszą oznaką powinna być nieustanna niechęć do wszystkiego, długo utrzymujące się znużenie, brak energii do życia i ciągła frustracja. Kiedy zastanowimy się nad tym bliżej z miejsca powinniśmy wiedzieć, że tego rodzaju stan nie jest naturalny. Człowiek ma bowiem radować się z życia, z tego, że może na co dzień odkrywać nowe rzeczy, że może się rozwijać i kształtować. Ciągłe niezadowolenie, zmęczenie i rezygnacja nie są zatem najlepszą oznaką. „Dobrze”, jeżeli zaczynają nam w którymś momencie ciążyć, w tym znaczeniu, że chcemy coś zrobić, żeby się pozbyć tego nieprzyjemnego stanu, gorzej zaś, kiedy nie zauważymy, że z dnia dzień zatracamy się, by się ostatecznie całkiem zagubić. Rzecz jasna, depresja nie jest łatwą do ocenienia przypadłością, zważywszy że można
smutna dziewczyna
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
wyróżnić wiele jej odmian. Rozróżniana jest na przykład depresja sezonowa, kiedy to dostrzegamy nieustanne znużenie, czy popadanie w skrajnie posępne stany choćby zimową porą. Znacznie więcej.Znane jest także zjawisko takie jak miedzy innymi depresja poporodowa, kiedy młoda matka zaczyna odczuwać mnóstwo obaw co do, tego, że nie da sobie rady, że jej życie zmieni się nie do poznania i nie będzie już miała chwili dla siebie. Tak więc depresji nie można jednoznacznie dookreślić i to czyni ją jeszcze niebezpieczniejszym przeciwnikiem. Należy bowiem robić wszystko, by niwelować taki stan. Na depresję powinniśmy się nauczyć odpowiednio reagować, gdyż, gdy trwa długo i nie jest leczona, może nawet prowadzić do śmierci zalecamy tą stronę o psychologii. Jesteśmy za to odpowiedzialni wszyscy – w tym znaczeniu, że każdy z nas musi nauczyć się odpowiednio reagować zarazem na stany, jakie pojawiają się w nas samych, jak i u ludzi, z którymi mamy codziennie do czynienia.