Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Wszystko, co z bazami danych się wiążę

Najnowsze

Zdajemy sobie sprawę, że jeżeli chcemy uzyskać nową wiedzę, to musimy poznawać nowe rzeczy. Tak samo jest w momencie, gdy chcielibyśmy sprawdzić różne prawidłowości przy dużej zbiorowości danych. Nie jest prosto wyciągnąć wnioski, gdy mamy mnóstwo danych. Ale big data to nie kłopot, kiedy będziemy mieli wokół siebie osoby, które znają się na łączeniu i analizowaniu danych. Dzięki zgranej grupie osób będziemy mogli bez większych kłopotów doprowadzić do tego, że dostępne dane będą ogromnym źródłem wiedzy.

Tak, więc gdy rzeczywiście posiadamy dużo danych to trzeba by zabrali się za ich obróbkę profesjonaliści, czyli ludzie, którzy rzeczywiście wiedzą o co chodzi. To sprawi, że po określonym czasie będziemy mogli korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która powstała na podstawie zbioru danych - doczytaj tutaj.

Co można zrobić z danymi?
analityka danych
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli już mamy zbiór jakiś danych powinniśmy zabrać się za ich analizowanie. Nie możemy robić tego bez planu, bo powinniśmy wiedzieć, co chcemy robić i w jakim celu się to będzie robiło. Za to wszystko odpowiadają analitycy. Ogólnie ich analityka danych jest powiązana ze zdobyciem danych, jeśli nie dostali już zbioru pewnych danych. Następny krok polega na ich analizie oraz wykorzystaniu lub opracowaniu do profesjonalnego wykorzystania. W związku z tym, że jesteśmy torpedowani bardzo dużą ilością danych najczęściej już sami nie wiemy, w co wierzyć i nie do końca wiemy na podstawie, których danych wysnuć wnioski.przechowywanie danych
Source: flickr.com
Jednak my przeciętni Kowalscy nie musimy się tym, aż tak szczegółowo zajmować. Najważniejsze, żeby byli w stanie to ogarnąć analitycy danych. To daje możliwość na uporządkowanie różnorodnych danych pod konkretnym kątem, a co się z tym wiąże są w stanie również pozbyć się danych, które nie są odpowiednie do konkretnej zbiorowości. Właściwa selekcja danych jest bardzo istotną częścią zawodu analityka.

Zaintrygowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Zatem kliknij tu stolarstwo wrocław i oglądaj nawet bez końca następne rzetelne wpisy.

Cała praca to też odpowiednia integracja danych. Do tego potrzebne są odpowiednie technologie informatyczne. Pozwalają one na zgromadzenie rzeczywiście dużej ilości informacji w jedynym miejscu. Najczęściej integruje się dane z różnych firm.

Źródło artykułu -