Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tudruk.pl/includes/menu.inc).

Zastosowanie farbek do celów edukacyjnych oraz terapeutycznych

Najnowsze

Farby do malowania palcami to farby wodne o spoistości galaretowatej, nieszkodliwe i proste do czyszczenia. Farby te nadają się do malowania na delikatnym, ale wytrzymałym papierze i na brystolu.Zastosowanie farb do celów wychowawczych i terapeutycznych używano dawno temu.
przejdź do www
Author: Latia Boykin
Source: http://www.flickr.com
Strategia błyskawicznie pozyskała dużą popularność wśród wychowawców, psychologów, lekarzy, jacy ujrzeli jej wartościowe i ciężkie do osiągnięcia różnymi metodami plusy. Ze względu na prostotę wdrożenia i całkowitą nieszkodliwość, farby do malowania palcami w pełni przydają się do zapoznania dziecka z techniką malowania. Rekomendowane dla maluchów w wieku od 3 do 6 lat.

Główną cechą wdrożenia farbek jest to, że przynosi ona dziecku znaczące potencjały wypowiedzenia się przy minimalnych wymaganiach dotyczących zdolności i sprawności technicznych. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wywoływania wolnej ekspresji twórczej.Procedura malowania wszystkimi palcami przy pomocy farby do malowania palcami - - może być używana jako fragment planu edukacyjnego dla maluchów, wprowadzenie do twórczości plastycznej. Nie sposób wyobrazić sobie dziecko, jakie mogłoby odmówić sobie owej zabawy jak malowanie palcami.

Jak myślisz? Czy informacje na opisywany wątek są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz tam mnóstwo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Jest to jeden z fragmentów zupełnej integracji sensorycznej u dziecka. Podstawą działania malucha jest jego umiejętność doświadczania świata za pomocą wszelkich zmysłów. Malowanie palcami daje mu taką sposobność, a przy tym jest ogromną frajdą.

farby
Author: Debbie Hallsworth
Source: http://www.flickr.com
Przed rozpoczęciem zabawy z użyciem farby do malowania palcami, powinno się w stosowny sposób przygotować przestrzeń pracy dla malucha. Duży arkusz szarego papieru trzeba rozwinąć na stoliku zgodnie z myślą dziecka, jednakże w taki sposób, by nie zakrywał całego blatu. Istotne, żeby stół nie stał przy ścianie, dzięki czemu dziecko będzie posiadało do niego dostęp z wszelkiej możliwej strony. Jednakowo istotny jest również rozwiązanie zlokalizowania farb. Każde zabarwienia winny zostać ułożone w oddzielnych miseczkach, do których zmieści się cała rączka malucha. Użytkując farby do malowania palcami, rozwiniemy dzieci manualnie, ich fantazję, oraz oswobadzamy ich uczucia.